11 czerwca 2018 Program Rządowy "Dobry Start"
24 maja 2018 Dnia 24 maja 2018 r. obchodziliśmy Święto Ośrodka i Dzień naszego patrona dr Henryka Jordana.
Uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, którą swoimi występami uświetnili nasi uczniowie. Z rąk Pana dyrektora podziękowania otrzymali nasi przyjaciele, wolontariusze zawsze gotowi nieść nam pomoc: p. poseł Małgorzata Niemczyk, p. Krzysztof Lauk, p. Maciej Szewczyk - firma Ulotki.Net Po zakończonej uroczystości po raz pierwszy wciągnięta została flaga Polski na maszt , znajdujący się przed naszym ośrodkiem, a ufundowany przez Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich w Łodzi Dzień zakończyliśmy mitingiem lekkoatletycznym, na którym każdy spróbował swoich sił. Bawiliśmy się cudownie!!!
        
25 maja 2018 KONKURS " JESTEŚMY SAMODZIELNI"
5 czerwca 2018 roku w SOSW nr 3 w Łodzi odbędzie się finał VIII edycji konkursu. Zaproszono jak zwykle 15 placówek szkolnictwa specjalnego z całego województwa łódzkiego. Zorganizowanie tego konkursu możliwe jest dzięki wsparciu przez URZĄD MIASTA ŁODZI - Departament Spraw Społecznych - Wydział Edukacji
21 marca 2018 W dniu 21 marca 2018 roku w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi przy ul. Wodnej 34 odbył się koncert charytatywny "Barwy muzyki" edycja IV. Podczas koncertu występowali uczniowie łódzkich szkół muzycznych oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 3 w Łodzi. Wśród zaproszonych zespołów byli:
  • Międzyszkolna Orkiestra Dęta "Czwórki Band '87" pod dyrekcją Pawła Miszczaka i Michała Miszczaka,
  • Zespół Pieśni i Tańca POLTEX,
  • Uczennice z Salezjańskiego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej,
  • Zespół akordeonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi pod dyrekcją pana Jacka Piaseckiego,
  • Trio i Kwartet jazzowy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznego I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi pod dyrekcją pana Witolda Janiaka.
Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym przez TVP 3 Łódź i Radio Łódź. Podczas koncertu została przeprowadzona zbiórka publiczna (nr zbiórki 2018/1134/OR). Łącznie zebrano 1658zł. Fundusze te będą przeznaczone na wyjazdy wakacyjne i różne formy spędzania czasu wolnego przez wychowanków "Jordanówki".
        
marzec 2018 W marcu odbyły się w naszym Ośrodku trzydniowe ekologiczne warsztaty filmowe z animacji, organizowane przez Wytwórnię Filmów Oświatowych w Łodzi. Z pomocą pani Doroty, zabawiliśmy się w reżyserów i z materiałów sypkich ,oraz samodzielnie wykonanych rysunków i wycinanek, udało nas się przygotować film klatka po klatce. Zapraszamy do oglądania zdjęć z warsztatów. Bardzo dziękujemy p. Dorocie Bernadowskiej za prowadzenie zajęć! Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wspólnie zrobimy jakieś oscarowe dzieło!
         
24 luty 2018
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. H. Jordana "Jordanówka"
90-156 Łódź, ul. Tkacka 34/36
www.sosw3.pl
www.facebook.com/sosw3.jordanowka
ZAPRASZA NA DZIEŃ BEZPŁATNYCH BADAŃ LOGOPEDYCZNYCH
w dniu 10 marca 2018 r. w godzinach 9:00-14:00 (sobota)
Badania przeprowadzają logopedzi pracujący w Ośrodku z dziećmi z różnego rodzaju zaburzeniami mowy i niepełnosprawnością intelektualną
Wszystkich zainteresowanych konsultacją i badaniem mowy prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numer telefonu: 507974849 w godzinach 8:00-20:00 do dnia 9 marca 2018 r.

Organizatorzy: logopedzi SOSW nr 3 w Łodzi.
Koordynator Dnia Bezpłatnych Badań Logopedycznych telefon: 507974849

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
23 luty 2018 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na "DRZWI OTWARTE",
w dniach 26.02.2018-03.03.2018
styczeń 2018 Placówka nasza organizuje w trakcie przerwy semestralnej półkolonie dla uczniów szkół specjalnych.
Nabór od 11 grudnia 2017 roku do wyczerpania miejsc.
Zapraszamy
RAMOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ W DNIACH 29.01.2018 - 2.02.2018
RAMOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ W DNIACH 5.02.2018 - 9.02.2018
12 grudnia 2017 Tego dnia nasz Ośrodek odwiedziła p. poseł Małgorzata Niemczyk wraz ze współpracownikami. Podczas świątecznego spotkania podsumowana została akcja "Podziel się Wigilią". Nasi wychowankowie otrzymali wspaniałe paczki świąteczne, a sami podzieli się z Gośćmi swoim talentem prezentując piękną "Opowieść Wigilijną". Pani Poseł i Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej pięknej świątecznej akcji serdecznie dziękujemy!!!
        
grudzień 2017 Piękny czas! Pełen wzruszeń i dobrych słów... Dzieci i młodzież z "Jordanówki" przez piękne Jasełka przypomnieli wszystkim o tym, co najważniejsze w Świętach Bożego Narodzenia. Dziękujemy p. Wiesławie Woźniak i wszystkim nauczycielkom i nauczycielom, którzy wspierali młodych aktorów. Dziękujemy dzieciakom, bo dzięki nim te święta będą piękniejsze...
         
Nasze Jasełka w sieci Jasełka 2017
9 grudnia 2017 Tego dnia w Klubie Nauczyciela pracownicy "Jordanówki":p. Grażyna Góral i Janusz Gajdka odebrali tytuł Człowieka-Anioła.
To niewątpliwie najpiękniejsza nagroda, bo przyznawana dzięki życzliwości i wspaniałomyślności innych osób, którzy w codzienności odnaleźli na ścieżkach, po których chodzą nagrodzeni małe, drobne anielskie piórka:-)!
Podczas uroczystości odbył się znakomity koncert p. Janusza Radka.
Nagrodzeni bardzo dziękują Koleżankom i kolegom za nominację.
  
23 listopada 2017 Tego dnia przedstawiciele firmy UPS Polska przekazali Stowarzyszeniu SUCURS działającemu przy naszym ośrodku czek na realizację projektu "Pracownia komunikacji alternatywnej". Było podpisywanie bardzo ważnych dokumentów i przekazanie czeku.
Serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi Romanowi Włodarczykowi i wszystkim Pracownikom UPS! Nie tylko za czek, ale też za obecność, życzliwość i przyjaźń, której doświadczamy.
październik 2017 Z wielką radością i dumą informujemy, iż w tym roku szkolnym Prezydent Łodzi - p. Hanna Zdanowska uroczyście wręczyła nagrodę pani Wiesławie Woźniak, a nagrodą Łódzkiego Kuratora Oświaty została uhonorowana pani Barbara Kaczmarek.
Dziękujemy, że jesteście z nami.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
    
26 października 2017 Dnia 26 X 2017 r. w "Jordanówce" znów zagościły olimpijskie motyle podczas X DNIA MOTORYCZNEGO TRENINGU AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ. W sportowych zmaganiach uczestniczyli zawodnicy z 5 łódzkich szkół. Celem nadrzędnym uroczystości było umożliwienie osobom niepełnosprawnym wyrażanie własnych przeżyć poprzez aktywność sportową. Reprezentanci uczestniczyli w różnych konkurencjach, wymagających zwinności, szybkości, odwagi i koncentracji (slalom pomiędzy pachołkami, rzuty woreczkami do oddalonego pojemnika i wiele innych). Następne zmagania już za rok :-)
/red. M. Cirkot/
            
10 października 2017 Nasi harcerze znów "Odkrywają siebie" na warsztatach organizowanych przez GK ZHP i finansowanych przez PFRON. Tym razem gościmy w Ośrodku Perkoz koło Olsztynka. Za nami pierwszy dzień warsztatów...jak było zobaczcie sami...
          
9 października 2017 Zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa osób z niepełnosprawnością intelektualną
27 września 2017 Nasi zawodnicy ZUZANNA PIECHOTA i BARTŁOMIEJ PAZIK w dniach 15-17 września uczestniczyli w wielkim wydarzeniu sportowym: XI Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej; którego organizatorami byli Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych Polska oraz OR Łódzkie. Wraz z 13 ekipami z Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych, w tym 85 zawodnikami pragnęli zwyciężyć, a jeśli nie byli w stanie zwyciężyć byli dzielni w swym wysiłku.   
8 września 2017 Zapraszamy rodziców i opiekunów na zebranie, które odbędzie się 15 września o godzinie 15.00
7 września 2017 Zapraszamy do zapoznania się z planem pracy Ośrodka link
21 sierpień 2017
Rozpoczęcie Roku Szkolnego
Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018,
które odbedzie się
4 września o godzinie 1000.
   
 
link do aktualności z roku szkolnego 2016/2017
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 im. dr H. Jordana "Jordanówka" w Łodzi ul. Tkacka 34/36.
eRcom