KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

O nas


 

 

Szanowni Państwo

 

 W imieniu kampanii społecznej" Rodzina Jest dla Dzieci" ,zapraszamy na spotkanie organizowane dla osób, które chcą pomagać - jako wolontariusze, rodziny zastępcze lub darczyńcy - dzieciom z łódzkich domów dziecka.

W łódzkich domach dziecka mieszka ponad 500 dzieci. Każde z nich doświadczyło w życiu ogromnej straty i każde potrzebuje wsparcia. Sprawcie, by poczuły, że mają na kogo liczyć. I że świat jest dla nich przyjazny. To dla nich potrzebni są wolontariusze, którzy będą bawić się z nimi, rozmawiać, odrabiać lekcje i podnosić ich poczucie własnej wartości. To dla nich szukamy także rodzin zastępczych, które przyjmą je do własnych domów i serc.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu online, napisz do nas poprzez Fb lub na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl, a my prześlemy link do platformy zoom, który stanie się aktywny w piątek o godz. 17.30. Opowiemy, w jaki sposób możecie pomóc dzieciom mającym za sobą trudne doświadczenia. Będziecie mogli także porozmawiać z wolontariuszką, oraz jedną z łódzkich rodzin zastępczych.

Pozdrawiam

Marta Więcek

_________________________________

Zespół Promocji WWPZ MOPS w Łodzi

tel. 506-205-207

ul. Małachowskiego 74 Łódź

 


UWAGA SZANOWNI RODZICE / OPIEKUNOWIE

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się zgodnie z rekomendacją MEN z dnia 20 sierpnia 2020 r. z zachowaniem szczególnych warunków higienicznych ( maseczki , rękawiczki lub dezynfekcja rąk).

W dniu 1 września 2020 roku rodzice mogą wejść na teren ośrodka w celu skontaktowania się z wychowawcami zespołów klasowych.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w godzinach 9.00 – 11.00. W salach lekcyjnych będą oczekiwać wychowawcy klas na swoich uczniów i ich rodziców i poinformują Państwa o obowiązujących w placówce procedurach w nowym roku szkolnym.

Życzymy zdrowia i wielu sukcesów dla Waszych dzieci w nowym roku szkolnym.

 


Szanowni Rodzice/opiekunowie,

drodzy nauczyciele i wszyscy pracownicy Ośrodka,

kochana młodzieży !

Kończy się kolejny rok szkolny,ale jakże inny od dotychczas znanych. Przez epidemię bardzo wiele prawd uznanych dotąd za pewne, straciło swoją wartość,a wiele twierdzeń uznanych za oczywiste zmieniło znaczenie, nieraz na wręcz przeciwne. To co dotąd było zwalczane, zostało podniesione do rangi ratującej życie i odwrotnie. Zjawisko to z całą mocą dotknęło i systemu edukacji.

Drodzy Rodzice - dziękuję Wam za waszą wytrwałość, cierpliwość i wyrozumiałość. Przepraszam za niedostatki organizacyjne zdalnego kształcenia. My nauczyciele zdajemy sobie doskonale sprawę, że nie tego lub nie tylko tego oczekujecie od nas. Uwierzcie, nam też nie było łatwo. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym będziemy mogli robić to do czego się wobec Was zobowiązaliśmy – wspierać Wasze dzieci w edukacji, rehabilitacji, wychowaniu oraz opiece, tu „ w miejscu z sercem ”, w naszej „Jordanówce”.

Czcigodni koleżanki i koledzy – dziękuję za Wasz całoroczny trud,a w szczególności, za zaangażowanie podczas okresu nauczania na odległość. Ten czas uświadomił chyba nam wszystkim wystarczająco wyraźnie, że szkoła bez uczniów traci sens,a przecież poczucie sensowności tego co się robi, jest kluczowe dla efektywności ludzkiego działania.

Kochani uczniowie – budynek naszej szkoły bardzo posmutniał bez Waszej obecności, bez Waszych śmiechów i okrzyków. Mam nadzieję, że w tym ostatnim czasie nauczyliście się jak zadbać o swoje zdrowie i zdrowie Waszych bliskich. Odpocznijcie na wakacjach, troszcząc się nadal o zdrowie i bezpieczeństwo i przyjeżdżajcie 1 września. Napełnijcie całą szkołę Waszą radością i młodzieńczym entuzjazmem. Czekamy na Was.

Mam nadzieję, że wszyscy docenimy wartość jaką jest szkoła,a w szczególności ta nasza szkoła.

Pozdrawiam Was wszystkich życząc udanych, zdrowych wakacji.

Władysław Adam Woźniak, dyrektor

Łódź, 26 czerwca 2020 r.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Szanowni rodzice !

Zapraszamy na nietypowe zakończenie roku szkolnego. Będzie ono niestety ograniczone tylko do wydania świadectw i dyplomów, zgodnie z poniżej umieszczonym grafikiem. Proszę o zaopatrzenie się ( i swoich dzieci) w środki bezpieczeństwa ( maseczki, rękawiczki, własne długopisy-dla absolwentów).

                                                                                                                                                                                       Z poważaniem

Władysław Adam Woźniak dyrektor SOSW Nr 3

Harmonogram przekazania świadectw w dniu 26.06.2020r.

Przekazanie świadectw odbywać się będzie w budynku przy 4 wejściach do Ośrodka.

Godzina 10.00-11.00:

wejście główne:ZE-T 1; wejście od podwórka: ZE-T 4 ;wejście przy windzie:ZE-T 6A;wejście na łączniku: ZE-T 6B

Godzina:11.00-12.00

wejście główne:ZE-T: 7A; wejście od podwórka :ZE-T: 7B;  wejście przy windzie:ZE-T 8;wejście na łączniku: ZE-T 1 PA

Godzina:12.00-13.00

wejście główne: ZRW 1: wejście od podwórka:  ZRW 2 ; wejście przy windzie: ZRW 3; wejście na łączniku: ZRW4 DDP

Godzina:13.00-14.00

wejście główne:ZE-T 1PB; wejście od podwórka: ZE-T 1PC; wejście przy windzie:ZE-T 2PA ; wejście na łączniku: ZE-T 2PB

Godzina:14.00-15.00

wejście główne: ZE-T 3PA: wejście od podwórka: ZE-T 3PB;  wejście przy windzie: ZE-T 3PC


Szanowni Państwo rodzice/opiekunowie

Od 1 czerwca stopniowo otwieramy podwoje placówki dla naszych uczniów. Prowadzimyzajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, zajęcia rewalidacyji indywidualnej dla uczniów obydwu naszych szkół, konsultacje z nauczycielami dla wszystkich chętnych uczniów oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w placówce jak i w formie indywidualnej. Zajęcia te prowadzimy ( dbając o spełnienie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz rekomendacji Ministerstwa Zdrowia ) w oparciu o ustalane w porozumieniu z Państwem grafiki. Istnieje możliwość zgłaszania swoich dzieci na w/w zajęcia. Informacji o aktualnie dostępnej ofercie Ośrodka udzielają wychowawcy klas i zespołów.


Szanowni Państwo Rodzice/Opiekunowie

 

Od 1 czerwca br. otwieramy stopniowo działalność placówki. Od poniedziałku będą się odbywać zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klasy I szkoły podstawowej oraz zajęcia rewalidacji indywidualnej w pozostałych klasach naszych szkół. Będą możliwe również zajęcia w zespołach rewalidacyjno-wychowawczych ( ale organizowane według indywidualnego grafiku) a także indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w domach. Bardzo proszę o wcześniejsze powiadamianie ( poprzez wychowawców klas i zespołów ) o zamiarze przyprowadzenia dziecka do Ośrodka. Zaznaczam, że przyjmowanie uczniów na zajęcia będzie się odbywać zgodnie z ustalonymi procedurami, które znajdują się na stronie internetowej Ośrodka w zakładce „Aktualności” oraz w menu bocznym (po lewej stronie) zakładka PROCEDURY.

                                                                                       Władysław Adam Woźniak dyrektor SOSW Nr 3

 


 

Szanowni rodzice/opiekunowie !

 

Według z najnowszych informacji z Wydziału Edukacji, zgodnie z decyzją władz Miasta, działalność naszej placówki pozostaje zawieszona do 7 czerwca br.

Serdecznie Państwa przepraszam za zaistniałe zamieszanie.

 

Władysław Adam Woźniak

dyrektor SOSW Nr 3

 


Zarządzenie nr 6/2020

Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 3 w Łodzi

z dnia 21. 05. 2020 r.

w sprawie wdrożenia procedur bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Na podstawie art. 40 ust. 5 - 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r., nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 § 6. 1.(D.U. poz. 493)

 

§1.

Na podstawie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z powolnym uruchamianiem szkół i przedszkoli zarządzam wprowadzenie Procedur bezpieczeństwa w SOSW Nr 3 w Łodzi w czasie epidemii SARS-COV – 2

§2.

Procedury są wdrażane od 21. 05. 2020 r stopniowo. Uruchomienie poszczególnych zajęć zależy od decyzji Prezydenta Miasta Łodzi.

§3.

Procedury zostaną umieszczone na stronie szkoły, tak, aby mogli się z nimi zapoznać rodzice uczniów.

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania

Łódź, 21. 05.2020 r.

 

 

Dyrektor SOSW Nr 3 w Łodzi

Władysław Adam Woźniak

/uploads/5e84cf4e5ccb0/pages/1/content//ZAŁĄCZNIK NR 1.pdf

/uploads/5e84cf4e5ccb0/pages/1/content//ZAŁĄCZNIK NR 2.pdf

/uploads/5e84cf4e5ccb0/pages/1/content//ZAŁĄCZNIK NR 3.pdf


Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie.

Od dnia dzisiejszego nasze zdalne nauczanie będzie się odbywać głownie poprzez narzędzia Office 365.

Jeśli w toku dotychczasowego nauczania, zostały wraz z nauczycielami wypracowane i sprawdzają się inne metody komunikacji, jak np. kontakt telefoniczny, e-mail przez prywatną pocztę rodzica/ucznia czy też odbieranie materiałów ze szkoły, to oczywiście mogą być nadal wykorzystywane. Najważniejsze jest, aby uczeń miał kontakt z nauczycielami i otrzymywał materiały do pracy a rodzice mogli dostać odpowiednie wsparcie merytoryczne.

Na stronie internetowej będą umieszczane komunikaty ogólne, ogłoszenia a także materiały od nauczycieli kierowane do wszystkich uczniów, które mogą być wykorzystywane jako materiały dodatkowe, uzupełniające to co nauczyciele prześlą indywidualnie dla każdego ucznia.

Pozdrawiam Was serdecznie, życząc wytrwałości w tym trudnym czasie.

Władysław Adam Woźniak dyrektor


UWAGA !!!

ZGODNIE Z § 1 PKT 4 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ Z DNIA 20 MARCA 2020  R. ZMIENIAJĄCEGO ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA JEDNOSTEK SYSTEMU OŚWIATY W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID -19 (Dz. U. z 2020 r. poz 492), ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI NASZEJ PLACÓWKI ZOSTAJE PRZEDŁUŻONE DO DNIA 10 KWIETNIA BR. 

WSZELKIE PILNE SPRAWY PROSIMY ZAŁATWIAĆ TELEFONICZNIE (42 678 93 23) LUB DROGĄ ELEKTRONICZNĄ (kontakt@sosw3.elodz.edu.pl).

WYCHOWAWCY KLAS W OKRESIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ BĘDĄ SIĘ KONTAKTOWAĆ Z RODZICAMI I UCZNIAMI TELEFONICZNIE LUB DROGĄ ELEKTRONICZNĄ.

WŁADYSŁAW ADAM WOŹNIAK

DYREKTOR SOSW NR 3 


Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 3 im. Dr Henryka Jordana "Jordanówka" w Łodzi jest placówką z tradycjami i doświadczeniem w zakresie edukacji i rewalidacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim,  z niepełnosprawnością sprzężoną, oraz autyzmem.

W skład Ośrodka wchodzą:

 • Szkoła Podstawowa
 • Szkoła Przysposabiająca do Pracy
 • Zespoły Rewalidacyjno - Wychowawcze
 • Interna

Przy Ośrodku działa również Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ)

Do Ośrodka przyjmujemy uczniów z Łodzi jak i spoza miasta.

Każdego dnia prowadzimy zajęcia dydaktyczne i rewalidacyjne. Nauczyciele pracujący w Ośrodku na co dzień wspierają uczniów i ich opiekunów w działalności dydaktycznej, terapeutycznej i wychowawczej. Głównym celem codziennej pracy jest przygotowanie uczniów (na miarę ich możliwości) do samodzielnego funkcjonowania, a w wielu przypadkach do możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

Celem nadrzędnym podejmowanych działań w naszej placówce jest jak najlepsze przygotowanie podopiecznych do życia w społeczeństwie, rozwijanie autonomii ucznia niepełnosprawnego, jego personalizacja oraz socjalizacja a także w ramach posiadanych przez niego realnych możliwości – wyposażenie w takie umiejętności i wiadomości, aby:

 •  mógł porozumiewać się z najbliższym otoczeniem w najpełniejszy sposób werbalnie lub pozawerbalnie;
 • zdobył maksymalną niezależność życiową w zakresie zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych;
 • był zaradny w życiu codziennym adekwatnie do własnego, indywidualnego poziomu sprawności i umiejętności oraz miał poczucie sprawczości;
 • mógł uczestniczyć w różnych formach życia społecznego na równi z innymi członkami danej społeczności.

Praca edukacyjna w naszej placówce opiera się na założeniach:

 • nawiązanie pozytywnego kontaktu emocjonalnego z uczniem, jako warunek efektywnej pracy oraz jako warunek dobrego startu ucznia z niepełnosprawnością  intelektualną.

 • diagnoza umiejętności i wiadomości dziecka podstawą opracowania indywidualnego programu edukacyjnego dla każdego ucznia.

 • wczesne podjęcie oddziaływań rehabilitacyjnych szansą na optymalizację rozwoju ucznia.

 • sprawność ruchowa, rozwój umysłowy i dojrzałość społeczna ucznia z niepełnosprawnością intelektualną może ulegać poprawie w wyniku oddziaływań uwzględniających czynniki indywidualne i społeczne.

Oddziaływanie edukacyjne to długotrwały proces kształcenia wymagający częstego powtarzania, podsumowywania, systematyzowania wiadomości oraz kształtowania i doskonalenia oraz ćwiczenia nabytych umiejętności.
Nawet niewielkie postępy ucznia wzmacniane są pozytywnie, natomiast brak postępów nie podlega wartościowaniu negatywnemu.

W czasie realizacji zajęć z uczniem, nauczyciel przestrzega zasad ortodydaktyki: gruntownej znajomości dziecka i przychodzenia mu z racjonalną, specjalistyczną pomocą, dostosowania poczynań pedagogicznych do możliwości, potrzeb oraz warunków środowiskowych (indywidualizacja wymagań), aktywności  i świadomego udziału dziecka w procesie nauczania – uczenia się, wszechstronnej poglądowości i przykładu, zintegrowania oddziaływań (współdziałanie specjalistów), trwałości osiągnięć, umiejętności korzystania z nich i dalsze ich doskonalenie.

Każdy uczeń posiada swoiste uzdolnienia i braki, własne tempo i rytm rozwoju, swoiste uzdolnienia i ograniczenia. Na swój sposób rozwija się i ma osiągnięcia.

Nie można przewidywać czy nawet oczekiwać konkretnych osiągnięć w określonym czasie (np. 1 półrocze). Można jedynie określać kierunki, w jakich uczeń będzie się rozwijać, starać się wspierać go na tej drodze i podążać za nim aktywnie.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez odpowiednio przygotowanych specjalistów i terapeutów, systematycznie podnoszących swoje kwalifikacje zawodowe.

Szkoła dostosowana jest do potrzeb uczniów z niepełnosprawnością ruchową. Pomimo usytuowania  w centrum miasta szkoła  otoczona jest ciszą i zielenią.

Organ prowadzący: Miasto Łódź

Nadzór pedagogiczny sprawuje: Kuratorium Oświaty w Łodzi

 

Szanowni Państwo rodzice/opiekunowie

Od 1 czerwca stopniowo otwieramy podwoje placówki dla naszych uczniów. Prowadzimy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, zajęcia rewalidacyjne dla uczniów obydwu naszych szkół, konsultacje z nauczycielami dla wszystkich chętnych uczniów oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w placówce jak i w formie indywidualnej. Zajęcia te prowadzimy ( dbając o spełnienie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz rekomendacji Ministerstwa Zdrowia ) w oparciu o ustalane w porozumieniu z Państwem grafiki. Istnieje możliwość zgłaszania swoich dzieci na w/w zajęcia. Informacji o aktualnie dostępnej ofercie Ośrodka udzielają wychowawcy klas i zespołów.