Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

SUCURS

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Sucurs” zostało zarejestrowane w kwietniu 2005 roku. Organizacja zostało utworzone przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczego nr 3  w Łodzi (SOSW nr 3) i to właśnie potrzeby jego uczniów oraz wychowanków od początku określały kierunek naszej działalności. Wszystkie działania skierowane są przede wszystkim do społeczności SOSW nr 3 i ich rodzin.

Obecnie do Stowarzyszenia należy blisko 35 osób, z których większość stanowią nauczyciele i wychowawcy Ośrodka oraz rodzice naszych uczniów i absolwentów. Stały, bliski i często bardzo emocjonalny kontakt z osobami niepełnosprawnymi sprawia, że członkowie naszego Stowarzyszenia doskonale znają problemy, z którymi borykają się te osoby. W naturalny sposób trudności, przed którymi stają nasze dzieci i uczniowie są dla nas szczególnie ważne.

Misją Stowarzyszenia „Sucurs” jest wspieranie rodzin uczniów niepełnosprawnych w podejmowaniu działań na rzecz rozwoju ich dzieci. Czynimy starania, aby dzieci i młodzież uczęszczająca do SOSW nr 3 zapewnić możliwie jak najlepsze warunki do nauki, pracy i wszechstronnego rozwoju.

Na terenie placówki organizujemy różne okolicznościowe kiermasze i kwesty. Równie często dzięki pomocy przyjaciół i wolontariuszy, prezentujemy rękodzielnicze prace naszych podopiecznych szerszemu gronu odbiorców, goszcząc w pobliskich parafiach.

Przez cały okres swej działalności poszukujemy darczyńców i ofiarodawców, którzy pomagają nam w realizacji zamierzonych celów. Pozyskane fundusze pozwoliły nam na pomoc w organizowaniu wyjazdów wakacyjnych i wycieczek, zajęć edukacyjno - wychowawczych i konkursów oraz na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Stowarzyszenie nie zatrudnia pracowników, a cała jego działalność opiera się na dobrowolnej i charytatywnej pracy wszystkich jego członków. Realizowane działania i projekty to z jednej strony odpowiadanie na konkretne potrzeby naszych podopiecznych, a z drugiej kreatywność i wrażliwość członków Stowarzyszenia.