Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

SUCURS

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i Ruchowo „Sucurs” zostało zarejestrowane w kwietniu 2005 roku. Organizacja zostało utworzone przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczego nr 3  w Łodzi (SOSW nr 3) i to właśnie potrzeby jego uczniów oraz wychowanków od początku określały kierunek naszej działalności. Wszystkie działania skierowane są przede wszystkim do społeczności SOSW nr 3 i ich rodzin.

Obecnie do Stowarzyszenia należy blisko 35 osób, z których większość stanowią nauczyciele i wychowawcy Ośrodka oraz rodzice naszych uczniów i absolwentów. Stały, bliski i często bardzo emocjonalny kontakt z osobami niepełnosprawnymi sprawia, że członkowie naszego Stowarzyszenia doskonale znają problemy, z którymi borykają się te osoby. W naturalny sposób trudności, przed którymi stają nasze dzieci i uczniowie są dla nas szczególnie ważne.

Misją Stowarzyszenia „Sucurs” jest wspieranie rodzin uczniów niepełnosprawnych w podejmowaniu działań na rzecz rozwoju ich dzieci. Czynimy starania, aby dzieci i młodzież uczęszczająca do SOSW nr 3 zapewnić możliwie jak najlepsze warunki do nauki, pracy i wszechstronnego rozwoju.

Na terenie placówki organizujemy różne okolicznościowe kiermasze i kwesty. Równie często dzięki pomocy przyjaciół i wolontariuszy, prezentujemy rękodzielnicze prace naszych podopiecznych szerszemu gronu odbiorców, goszcząc w pobliskich parafiach.

Przez cały okres swej działalności poszukujemy darczyńców i ofiarodawców, którzy pomagają nam w realizacji zamierzonych celów. Pozyskane fundusze pozwoliły nam na pomoc w organizowaniu wyjazdów wakacyjnych i wycieczek, zajęć edukacyjno - wychowawczych i konkursów oraz na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Stowarzyszenie nie zatrudnia pracowników, a cała jego działalność opiera się na dobrowolnej i charytatywnej pracy wszystkich jego członków. Realizowane działania i projekty to z jednej strony odpowiadanie na konkretne potrzeby naszych podopiecznych, a z drugiej kreatywność i wrażliwość członków Stowarzyszenia.