Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

DZIEŃ MOTORYCZNEGO TRENINGU AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ MATP

W naszym Ośrodku cyklicznie, już po raz XI odbył się Dzień Treningowy Treningu Aktywności Motorycznej. Organizatorem zawodów jest zespół nauczycieli wychowania fizycznego i rewalidacji ruchowej. Bezpośrednim koordynatorem jest Małgorzata Cirkot - prowadząca sekcję MATP.

Podczas tego Dnia zawodnicy z "Jordanówki" i innych szkół specjalnych startują w trzech wybranych z 25 konkurencji. Są to konkurencje dostosowane do możliwości startujących, wykonywane na trzech poziomach trudności - samodzielnie, z pomocą słowną lub pomocą fizyczną prowadzących.

Między indywidualnie dobranymi i realizowanymi aktywnościami wspólnie bawią się przy muzyce ze wstążkami gimnastycznymi, chustami animacyjnymi i cyrkowymi, linami oraz instrumentami muzycznymi. Wspierający zawodników terapeuci również demonstrują się w zabawie koordynacyjno - szybkościowych przy dużym aplauzie i radości ze strony zawodników.

Indywidualne aktywności, konkurencje mają na celu rozwijanie ruchów zamierzonych, zręczności, zwinności, celności i kopnięcia. Całej uroczystości towarzyszyła podstawowa zasada MATP - brak współzawodnictwa i dobra zabawa.

Z pięknymi medalami i kolorowymi nagrodami, w dobrych humorach wszyscy czekamy na kolejny Dzień MATP, który gości na stałe w historii naszego Ośrodka.